Romsis logo
Romsis logo

......

Global ölçekli üretim sağlayan yazılım şirketiyiz.

Şirketimiz

26 Ağustos 2001 yılında, yazılım sektöründe danışmanlık hizmeti vermek üzeri mevcut kurucu ortaklarımız tarafından kurulmuş olup, bir çok uluslar arası ve lokal projede danışmanlık ve uygulama görevlerini gerçekleştirmiştir. 2001 yılında yazılım danışmanlık Şirketi olarak kuruldu 2003 yılında microsoft nav çözüm ortaklığı 2004 yılında sap,logo çözüm ortaklığı 2010 yılında kendi markasıyla yazılımlar üretip lisansladı ve satmaya başladı. 2011 yılında tam bağımsız yazılım firması olarak kendi markasıyla yurt dışına açıldı. 2012 yılında ilk yazılım ihracatını gerçekleştirdi. Romsis Yazılım artık bir dünya markası. 2016 yılında AR-GE birimi hem insan kaynakları olarak hem de teknoloji olarak büyüdü. 2017 Amerika pazarına açılmak için faaliyetler yapıldı. 2018 Amerika’da satış ve pazarlama ofisi kurmak ve şirketleşmek için faaliyetlerde bulunuldu.Vizyonumuzu kurulduğumuz yıl olan 2001 yılında koyarak bu vizyon doğrultusunda azimle ilerlemeye devam ediyoruz. Şirketimizin temel ihtiyacı olan stok depo ve satış alanındaki ihtiyaçlarına maksimum düzeyde fayda sağlamak, ticari işletmelerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik yazılım teknolojilerde, ülkemizde ve dünyada düzeyde sağlayan sayılı firmalar arasında yer almaktır. Yazılım teknolojilerinde dünyada bu teknolojilere katkı sağlayan, değer üreten bir Türk firması olma hedefiyle, şirketlerin ihtiyarlarına çözüm sunan yazılımlarımızı en güncel seviyede teknolojilerle geliştirip dünya standartlarında yazılım üretmektir.

Romsis kullanıcılarına yönelik destek ve eğitim hizmetleri, Romsis Akademi ve Yetkili Romsis İş Ortakları tarafından sağlanmaktadır. Kullanıcıların bilgi altyapılarında meydana gelen sorun ve ihtiyaçlara anında çözüm geliştirmek amacıyla sunulan bu hizmetler, Proje Danışmanlığı, Kullanıcı Eğitimleri, Uzak Bağlantı, Yerinde Destek, Tele-Destek, Veri Bakımı ile Network ve Veritabanı Danışmanlığı olmak üzere geniş bir yelpazede uygulanmaktadır.

Şirketimiz kazancının %65 ini AR-GE bünyesine yatırarak hem ürünlerini yeni teknolojilerle geliştirip farklılaştırmakta hem de sahadaki müşteri ihtiyaçlarına göre yeni ürünler geliştirerek inovasyonel firma olma karakterini sergilemektedir. Bu kapsamda Hindistan, Romanya, İrlanda, Rusya, Azerbaycan, Amerika ve Estonya da temaslarda bulunarak en güncel teknolojileri oluşturulan partner gruplarıyla karşılıklı paylaşım çerçevesinde alıp ürünlerimizde uygulamaktayız. Araştırma geliştirme birimimizin bu kapsamda rolünün büyük olduğu inovasyon da katkının büyük ölçüde bu birimimize ait olduğunu belirtmek isteriz. Ürünlerimizin ara yüz tasarımlarında üniversitelerin sanat bilimlerindeki bazı hocalardan ve kurumsal kimlik uzmanlarından destek alarak kolektif bir birliktelik sağlayarak ürünlerimizi kullanıcı ara yüzlerini tasarlamaktayız. Ürünlerimizin arka plan geliştirilmesinde en güncel yazılım teknolojileri kullanarak hisli ve sağlıklı bir veri akısı sağlamaktayız.

Şirketimiz 2012 yılından itibaren dünya yazılım alanında kendini ispatlamış çeşitli ülkelerin bazı yazılım firmalarıyla partnerlik faaliyeti yapmaktadır. Gerek yurt içi gerekse de yurt dışında bayi ve çözüm ortaklarıyla gerçekleştirdiği çalışmalarla müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktadır. 2017 yılına gelindiğinde bir çok yabancı yatırımcının ilgisini çeken şirketimiz kendi ekosistemine ve iç yapış biçimine uygun bir yatırımcı bulamadığı için %100 yerli yazılım şirketi ünvanlını korumaktadır.

İşimizin Başlangıç Noktası

Romsis Yazılım